Лаки термостійкі

Лаки термостійкі

Кремнійорганічні термостійкі лаки для захисту матеріалів від високих температур, відновлення лакофарбного покриття, гідрофобізації і декоративної обробки

Лак КО-85

Опис продукту

Лак КО-85 термостійкий

Опис продукту

Термостійкий кремнійорганічний лак КО-85 - розчин поліфенілсилоксанової смоли в толуолі, модифікований розчином полібутилметакрилатной смоли в суміші ацетону, етилацетату і бутилацетату. Лак застосовний для зовнішніх і внутрішніх робіт по металу, дереву. Надає мокрий ефект каменю, тротуарній плитці.

Області застосування

Пористі мінеральні будівельні матеріали:

Лак КО-85 застосовується для гідрофобізації, декоративного і захисного просочення пористих мінеральних будівельних матеріалів:

 • для тротуарної плитки;
 • для натурального каменю (мармур, граніту);
 • для піщанику;
 • для кераміки (для черепиці, цеглини та ін.);
 • для бетону, пінобетону;
 • для цементних, цементно-волокнистих, гіпсових плит, блоків та ін. виробів;
 • для кладки цеглини;
 • для азбестоцементних плит, шиферу та ін.

Рекомендується для гідрофобізації цоколів і фасадів житлових будинків, промислових споруд, для збереження пам’ятників архітектури.

Лак КО-85 глибоко проникає в пористі мінеральні основи і забезпечує потужну зміцнюючу дію.

КО-85 застосовується як лак для підлоги. Рекомендується для зміцнення і знепилювання бетонних підлог, у тому числі промислового призначення, обробки фасадів і цоколів будівель, залізобетонних промислових і інших конструкцій перед забарвленням акриловими органорозчинними фарбами.

Лак чудово підходить для декоративно-захисного фарбування печей і камінів.

Як просочення для каменю, КО-85, при нанесенні декількох шарів утворює самостійне атмосферостійке захисне і декоративне покриття з ефектом "мокрого каменю" для декоративної кам’яної, цегляної кладки, тротуарної плитки і інших пористих мінеральних поверхонь.

Як грунтовка для бетону (та ін. пористим мінеральним основам) під фарбування кремнійорганічними емалями КО-168К, КО-5102К.

Металеві поверхні:

Захисне покриття виробів з металу, які експлуатуються при температурі +200ºС і більше градусів. Призначається для антикорозійного захисту виробів, що піддаються дії високих температур.

Як лак для металу використовується в тривало експлуатованих покриттях при температурі від - 40ºС до +400ºС (короткочасно до +500ºС).

Лак КО-85 застосовується в промисловому секторі для фарбування і захисту :

 • вихлопних систем і труб автомобілів;
 • ежекторів;
 • деталей котлів, печей, печей для спалювання відходів, печей полімеризації, піролизних печей, і іншого опалювального устаткування;
 • димарів,
 • кінців дротів;
 • трубопроводи, газоходи нафтопроводи, газопроводи, паропроводи.

 Також підходить для декоративних виробів із сталі, міді, алюмінію.

Виробництво термостійкої емалі:

Для виготовлення термостійкої емалі КО-814, що отримується шляхом змішення лаків з алюмінієвою пудрою ПАП-2. Емаль призначається для забарвлення виробів із сталі, титану, алюмінієвих сплавів, працюючих при температурі від, -50ºС до +400ºС (тривало) і до +500ºС (короткочасно) : газо- паропроводів, печей для спалювання відходів, а також для забарвлення вихлопних систем автомобілів, деталей двигунів і так далі.

Покриття деревяних і деревностружкових поверхонь:

Може використовуватися також лак для дерева і деревноволоконних матеріалів (ДВП, ДСП, ОСБ, фанери та ін.).

Для лакування дерев’яних поверхонь без поліровки, а також для відновлення пошкодженого лакофарбового покриття.

Переваги

 • Лак має підвищену термостійкість (застосовується для фарбування деталей, тривало працюючих при температурі +300°С - +400°С (короткочасно до +500ºС).
 • Збільшує термін експлуатації оброблених матеріалів.
 • Надає глянець, блиск, створює ефект "мокрого каменю".
 • Захищає від корозії
 • Забезпечує збереження пам’ятників архітектури.
 • Глибоко проникає в пористі основи.
 • Виконує функцію грунтовки і самостійного покриття (при нанесенні в декілька шарів).
 • Додатково може бути покрито акриловими органорозчинними фарбами і кремнійорганічними емалями (КО-168К, КО-5102К).
 • Відновлює пошкоджене лакофарбове покриття.
 • Покриття лаком забезпечує витривалість до механічних навантажень.
 • Захищає від дії води, вологи, утворення плісняви і грибка.
 • Забезпечує стійкість до впливів погодних умов - атмосферостійкість, морозостійкість.
 • Оброблені поверхні проявляють підвищену стійкість до агресивних середовищ.
 • Оброблені поверхні проявляють стійкість до дії мастильних матеріалів і олій.
 • Емалеве покриття стійке до короткочасної дії мінеральної олії, бензину, гасу, синтетичних олій.
 • Лак і лакове покриття мають діелектричні властивості.
 • Має гарну склеювальну здатність. 

Методи нанесення

Підготовка поверхні:

Видалити пил, бруд, оксиди заліза, іржу та ін. забруднення будь-яким механічним способом, знежирити органічними розчинниками. Механічне очищення поверхні робиться до міри St 3 (ручним способом) або SA2 - SA2,5 (дробоструминним (піскоструминним) методом) по ISO 8501-1:2007. Такий метод очищення дозволяє досягти максимального ефекту термостійкості і адгезії.

Підготовка лаку:

При використанні в якості гідрофобізатору або грунтовки під кремнійорганічні емалі лак КО-85 розбавляють розчинником сольвентом в наступному співвідношенні: на 2 частини лаку - 1 частина розчинника.

Рекомендовані розчинники для лаку КО-85: ксилол, толуол, розчинник 646, розчинник 647, розчинник Р-4, розчинник Р-5, сольвент 130/150.

Перед застосуванням лак ретельно перемішати, витримати до припинення виділення бульбашок повітря.

При нанесенні на металеві і дерев’яні поверхні лак не розбавляють. Лак наносять в 1-2 шари щіткою, валиком, фарборозпилювачем. Нанесення наступного шару проводять після повного висихання попереднього - не раніше ніж через 24 години.

Забарвлення робиться по сухій, знежиреній поверхні при температурі навколишнього повітря і основи від -30°С до +40°С і відносній вологості повітря не більше 80%.

При фарбуванні при негативних температурах, для відвертання утворення інею і крижаної кірки необхідно забезпечити умови, щоб температура поверхні яка забарвлюється була не менше ниж на 3°С вище за точку роси.

При пневматичному нанесенні відстань від сопла фарборозпилювача до забарвлюваної поверхні повинна складати 200-300 мм, тиск повітря 1,5-2,5 кгс/см2, діаметр сопла 1,8-2,5 мм. Режими нанесення визначаються залежно від умов роботи і устаткування для нанесення у кожному конкретному випадку.

На зварні шви, торцеві кромки, важкодоступні місця перед фарбуванням робиться нанесення емалі методом "смугового шару" кистю.

Металеві поверхні забарвлюються в 2-3 перехресні шари з проміжною сушкою між шарами "до відлипання" - 0,5-2,0 годин залежно від температури навколишнього повітря.

При негативній температурі навколишнього повітря час витримки збільшується в 2-3 рази.

Бетонні, азбоцементні, обштукатурені, цементно-піщані поверхні забарвлюються в три шари.

Час висихання покриття до міри 3 ("до відлипання") при температурі +20°С - 3 години.

Час остаточного сушіння покриття при температурі +20°С - не менше 24 годин.

Лак КО-85 повністю затверджується при нагріванні під час експлуатації. Кількість шарів покриття визначається завтовшки одношарового покриття, що отримується залежно від методу нанесення, загальної товщини покриття і від умов полімеризації.

При експлуатації покриття в агресивному середовищі (мінеральна олія, бензин, сольовий туман) рекомендується термічне гартування покриття при температурі +250°С - +400°С впродовж 15-20 хвилин.

Витрата: на один шар від 60 г/м2 нерозбавленого лаку.

Увага! Роботи проводити в суху погоду. Покриття до моменту повного висихання має бути захищене від дії вологи. Попадання води на лак, що не встиг полімеризуватися, може привести до згортання лаку.

Зберігання

Лак КО-85 зберігають в герметично закритій тарі при температурі від -30ºС до +35°С. Складувати в прохолодному, сухому, добре вентильованому місці, далеко від зон, що представляють небезпеку виникнення пожежі. Оберігати від дії прямих сонячних променів і попадання вологи.

Гарантійний термін зберігання в тарі виробника - 36 місяців.

Зберігання довше вказаної на етикетці дати не обов’язково означає подальшу непридатність продукту. Але при перевищенні терміну зберігання необхідно перевірити властивості продукту перед використанням.

Пакування

 • сталеві бочки місткістю до 200л.

Відомості про безпеку

Продукт вогненебезпечний, але полімеризоване лакове покриття нетоксичне, пожежобезпечне. При проведенні робіт дотримуватися техніки пожежної безпеки.

Запобіжні заходи: Берегти від вогню! При проведенні робіт по фарбуванню і після їх закінчення ретельно провітрити приміщення. Для захисту рук необхідно використати гумові рукавички. Закриту тару із залишками продукту утилізувати в організованих місцях збору побутових відходів.

Детальна інструкція приведена у відповідному листі безпеки продукту. Він може бути наданий за запитом.
 • ТОВ "Сілкор" - крупнооптовий постачальник кремнійорганічних лаків. Щоб купити кремнійорганічні термостійкі теплоізоляційні лаки, дізнатися про актуальну ціну в Україні із складу в м. Бровари, м. Запоріжжя, будь ласка, використайте зручний Вам спосіб зв'язку:

Фізико-хімічні властивості

Найменування показника, од. вим.Норма
Зовнішній виглядПрозора рідина від ясно-жовтого до коричневого кольору без видимих механічних домішок.
Умовна в'язкість , с12-17
Масова доля нелетких речовин, %15-17
Кислотне число, мг КОН/г лаку, не більше3,0
Час висихання плівки до міри 3 при (+20±5)°С, ч, не більше3
 
Наші партнери