Силіконові рідини

Гідрофобізатори. Силіконові олії ПМС (кремнійорганічні рідини).

Кремнійорганічні гідрофобізуючі рідини для надання будівельним матеріалам водовідштовхувальних і вологозахисних властивостей. Поліметилсилоксан (ПМС) або силіконова олія в’язкістю від 5 до 1000.

Гідрофобізатор ГКЖ-11Н

Опис продукту

Гідрофобізатор ГКЖ-11Н

Опис продукту

ГКЖ-11Н - концентрований водний розчин метилсиліконату натрію. Гідрофобізатор для поверхневої і об’ємної обробки пористих мінеральних основ. Використовується для надання гідрофобних властивостей різним будівельним матеріалам.

Кремнієорганічна рідина ГКЖ-11Н виробляється двох марок: ГКЖ-11Н марка Б і ГКЖ-11Н марка В, які відрізняються фізико-технічними характеристиками (докладніше див. нижче).

Синоніми: метилсиліконат натрію

CAS. No: 16589-43-8

Області застосування

Гідрофобізатори ГКЖ-11Н призначені для надання водовідштовхувальних властивостей матеріалам, які абсорбують вологу. Водовідштовхувальне просочення ГКЖ-11Н ідеально підходить для обробки поверхонь з цегли, мармуру, туфу, каменю, бетону, пінобетону, азбестоцементу, шиферу, черепиці, гіпсових виробів, ракушняка, мінеральних штукатурок, вапняку, і інших матеріалів подібного типу.

При проведенні будівельних і ремонтних робіт житлових, громадських та промислових будівель і споруд кремнієорганічні рідини ГКЖ-11Н застосовуються як гідрофобізуючі добавки до бетону, штукатурці, як добавка пластифікатор і повітровтягуюча добавка. Застосовується при виробництві гіпсоволокнистих плит як гідрофобізуюча і пластифікуюча добавка.

Застосовується в текстильній промисловості для обробки ниток, тканин для надання гідрофобних властивостей, а так само стійкості до дії хімічних речовин.

У сфері видобутку нафти і газу ГКЖ-11Н використовується для хімічної обробки бурових розчинів з метою поліпшення їх структурно-механічних показників пpи бурінні нафтових і газових свердловин і як добавка в тампонажні цементні розчини.

Не годиться для обробки дерев’яних поверхонь. Нанесення на раніше забарвлені і скляні предмети може привести до утворення плям.

Виключно придатне для обробки вертикальних і похилих поверхонь, на яких забезпечується відведення рідких опадів і вологоконденсату.

Переваги

Гідрофобізація будівельних матеріалів і поверхонь:

 • Придатний для зовнішньої або поверхневої і об’ємної обробки.
 • Надає матеріалу відмінні водовідштовхувальні властивості.
 • Зниження водопоглинання до 25 разів.
 • ГКЖ-11Н + інші добавки в бетон покращують характеристики бетону в комплексі.
 • Підвищує корозійну стійкість.
 • Підвищує морозостійкість, тріщиностійкість і світломіцність.
 • Перешкоджає забрудненню поверхні.
 • Зберігає зовнішній вигляд матеріалу, його газопроникність і повітропроникність.
 • Економічно, так як застосовується у вигляді водного розчину при розведенні товарної форми водою більш ніж в 15 разів.
 • Підвищує загальні теплоізоляційні властивості споруд.
 • Збільшує термін служби будівель і споруд.
 • Підвищує пластичність і кінцеву міцність бетонів, штукатурки і стяжки.
 • Оберігає матеріали від розтріскування.
 • Захищає, запобігаючи зростання мікроорганізмів, лишайників, грибків і плісняви на поверхні матеріалу.
 • Зберігає свою ефективність мінімум 4-5 років.

Текстильна промисловість:

 • Надає матеріалу відмінні водовідштовхувальні властивості.
 • Запобігає появі «висолів».
 • Надає матеріалу морозостійкість.
 • Надає матеріалу корозійну стійкість.
 • Надає матеріалу світломіцність.
 • Забезпечує кислотостійкість.
 • Перешкоджає забрудненню поверхні.
 • Не змінює зовнішнього вигляду матеріалу.
 • Зберігає газо- і повітропроникність.

Видобування нафти та газу:

 • Модифікатор глинистих бурових розчинів.
 • Підвищує змащувальну здатність.
 • Зменшує надходження води в буровий розчин.
 • Знижує і стабілізує в’язкість бурового розчину.
 • Підвищує швидкість буріння свердловин.
 • Збільшує ресурс свердловин.
 • Зменшує вміст води в сирій нафті.

Обробка матеріалів гідрофобним складом ГКЖ-11Н. Порядок проведення робіт з гідрофобізації.

Гідрофобізація може здійснюватися двома способами: поверхнева гідрофобізація, об’ємна гідрофобізація.

Що таке гідрофобізація?

1. Поверхнева гідрофобізація - це покриття водовідштовхувальною рідиною (просочення) пористих будівельних матеріалів по їх поверхні пензликом або розпиленням для захисту від дії вологи, захисту стін, фасадів, фундаментів, покрівельних та підлогових поверхонь з бетону, цегли, кераміки, азбестоцементу від руйнування, щоб збільшити термін експлуатації будівель і споруд, оскільки поверхня, оброблена водовідштовхувальною рідиною, практично не вбирає воду і не забруднюється опадами.

Поверхнева гідрофобізація покриттів водовідштовхувальним просоченням ГКЖ-11Н ефективна протягом 4-5 років.

Радимо проводити повторну обробку розчинами ГКЖ-11Н кожні 3-5 років.

Обробці підлягають цегляна кладка, стінові панелі, цементно-бетонні стяжки (підлоги), вапняк, пористий камінь, шифер, черепиця, штукатурні покриття, тротуарна плитка.

Підготовка поверхні: Видаліть сипучі частинки, які міцно не пов’язані з основою, видаліть пил та інші забруднення. Рекомендується чистити поверхню за допомогою мийок високого тиску, пароочищувача, струменя води або механічним способом. Після вологого чищення дайте поверхні висохнути. Застосовувати рекомендується на суху чисту, знепилену поверхню.

Приготування робочого розчину: рідина ГКЖ-11Н розбавляється водою безпосередньо перед застосуванням:

Гідрофобізатор ГКЖ-11Н - 1 л рідини слід розбавити приблизно 10 л води.

Перед використанням рекомендується провести пробну обробку на невеликій площі поверхні або на одному окремому елементі. При застосуванні рідини ГКЖ-11Н можливе утворення на поверхні білих висолів, тому вона підходить тільки для обробки поверхонь, до яких не пред’являються високі естетичні вимоги. Розведення робочого розчину можна проводити лише у разі обробки поверхні з низьким поглинанням вологи.

Рекомендований об’єм підготовленого гідрофобізатору за один раз не повинен перевищувати витрат на одноденний робочий період. Якщо необхідно зберегти робочі розчини довше (3-4 дні), їх слід помістити в добре герметичну скляну або пластмасову ємність.

Спосіб нанесення при поверхневій обробці:

Гідрофобізатор наносять методом занурення  и за допомогою малярського пензлика, валика або розпилювача. Слід мати на увазі, що обробка поверхні методом розпилення може призвести до збільшення витрати.

Поверхні, які не підлягають обробці, повинні бути закриті, щоб захистити їх від небажаного впливу засобу.

Гідрофобне просочення ГКЖ-11Н у формі розчину наноситься на суху очищену поверхню до припинення вбирання, уникаючи патьоків, не залишаючи крапель. Не можна проводити роботи по гідрофобізації стін під час дощу, а також після дощу до висихання фактурного шару. При нерівномірному покритті, отриманому після обробки рідиною, або нанесення по пористої поверхні, обробку слід провести повторно, але тільки відразу ж після нанесення першого шару, тобто по ще вологій поверхні. У тому випадку, якщо безпосередньо після закінчення робіт пройшов дощ, гідрофобізацію поверхні також слід повторити.

Після висихання вологостійкість оброблюваної поверхні зводиться до мінімуму, що в разі продовження нанесення може привести до появи плям. Тому слід уникати подальшої обробки вже висушеної поверхні. У процесі застосування, щоб запобігти появі плям, слідкуйте за рівномірним і повним всмоктуванням рідини. Можлива поява плям не означає зниження водовідштовхувального ефекту.

Роботи слід проводити при температурі не нижче +5°С.

Порушення зазначеної технології приготування та використання робочого розчину, повторна обробка висушеного шару, надлишок нанесеного розчину можуть призвести до появи білих плям на оброблюваній поверхні.

Витрата гідрофобізатора ГКЖ-11Н залежить від пористості оброблюваного матеріалу та способу нанесення, і в середньому становить 0,35 л/м2 робочого розчину.

Гідрофобізацію рекомендується проводити в суху погоду при температурі від +5°C до +25°C. Час повного висихання при температурі +20°C не більше 24 годин, при більш низькій температурі висихання може зайняти більше часу.

2. Обємна гідрофобізація - це надання вологозахисних властивостей будівельним матеріалам шляхом введення гідрофобної добавки безпосередньо в цементне тісто (в бетон) при виробництві будівельних матеріалів, штукатурки, фундаменту тощо.

Добавка ГКЖ-11Н в розчин для об’ємної гідрофобізації вводиться при приготуванні штукатурних, цементних, бетонних розчинів, гіпсових смішив і гіпсоволоконних плит, при цьому виконують ряд інших функцій:

 • гідрофобна добавка ГКЖ-11Н в бетон знижує водопоглинання та водопроникність, усуває капілярний підсос;
 • ГКЖ-11Н - це водоредукуюча добавка в бетон, яка зменшує витрату води для розчину в 1,5 рази;
 • ГКЖ-11Н – це кольматуюча добавка, що збільшує марку бетону за водопроникністю;
 • ГКЖ-11Н - пластифікатор II, III, IV груп для бетонів;
 • ГКЖ-11Н - добавка, яка підвищує міцність бетону, штукатурки та стяжки;
 • ГКЖ-11Н - добавка, що підвищує морозостійкість бетону нормального твердіння та асфальтобетонних покриттів незалежно від їх складу та типу в’яжучего (протиморозні добавки до бетону);
 • ГКЖ-11Н нейтралізує кислоти, що містяться в розчинах.

Рідина ГКЖ-11Н додається в воду замішування безпосередньо при виготовленні будівельних сумішей.

Для зниження водопоглинання досить близько 0,2-0,4% рідини ГКЖ-11Н від кількості зв’язуючого (цементу, вапна або гіпсу).

Ефективність рідини залежить від кількісного і якісного складу будівельної суміші, тому необхідно завжди проводити попередні випробування для виявлення оптимальної кількості рідини ГКЖ-11Н.

При виробництві гіпсоволокнистих плит використовується відповідно до технології виробника плит.

Зберігання

Зберігати при температурі від -30°C до +30°C в оригінальних контейнерах окремо від кислот. Захищати від прямих сонячних променів. Не зберігати в фарбованих зсередини ємностях, в тому числі вироблених з алюмінію або інших легких металів.

Гарантійний термін зберігання - 12 місяців.

Зберігання довше дати, зазначеної на етикетці, не завжди означає, що продукт непридатний для використання. Але якщо термін зберігання перевищений, перед використанням необхідно перевірити властивості продукту.

Пакування

 • Барабани поліетиленові до 50 дм3.
 • Бочки комбіновані (сталь - поліетилен) до 200 дм3.
 • Спеціальні контейнери об’ємом до 1 м3.

Відомості про безпеку

Водовідштовхувальні рідини ГКЖ нетоксичні, пожежобезпечні, але володіють лужними властивостями. Необхідно працювати в гумових рукавичках, окулярах, напилення виробляти з навітряного боку, в респіраторі.

Детальна інструкція наведена у відповідному листі безпеки продукту. Він може бути наданий за запитом.
 • ТОВ «Сілкор» є великим постачальником та виробником силіконових органічних гідрофобних засобів.

  Щоб отримати спеціальну пропозицію або придбати водовідштовхувальний засіб ГКЖ-11Н, дізнайтеся поточну ціну в Україні чи на внутрішньому ринку, будь ласка, скористайтеся будь-яким простим контактним способом:

Фізико-хімічні властивості

Найменування показника, од. вим.

Норма

ГКЖ-11Н марка Б

ГКЖ-11Н марка В

Зовнішній виглядБезбарвна або світло-коричнева рідина, допускається помутнінняРідина від світло-жовтого до коричневого кольору
Щільність при температурі (+20±0,5)°С г/см31,17-1,301,14-1,30

Лужність в перерахунку на NaOH, %

13-17не більше 17
Масова частка нелетких речовин, %

25-35

23-33

Гідрофобізуюча здатністьВитримує випробуванняВитримує випробування
Примітка: випадання осаду в процесі зберігання не є бракувальним показником.